Офіційний сайт
 
Первомайський ліцей 
 Первомайської селищної ради Миколаївської областіМеню сайту
Категорії розділу
Захист проектів до 200-річчя Т.Г.Шевченка [1]
Шкільні свята [13]
Новости [159]
Новинка
[17.10.2022][Новости]
Навчати — час не втрачати (0)
[10.10.2022][Новости]
Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі (0)
[10.10.2022][Новости]
Про затвердження Інструкції з ведення ділової документації у закладах загальної середньої освіти в електронній формі (0)
[25.09.2022][Новости]
Серія вебінарів про Всеукраїнську школу онлайн (0)
[17.09.2022][Новости]
Всеукраїнська школа онлайн (0)
Статистика

    Історія опорної школи

    Первомайська загальньоосвітня школа І-ІІІ ступенів є комунальною власністю Вітовської районної ради Миколаївської області.  Управління та фінансування здійснюється відділом освіти, молоді та спорту Вітовської РДА, якому делеговані відповідні повноваження.  

        Будівля школи І приміщення прийнята в експлуатацію у 1955 році, земельна ділянка, яка належить школі, має площу 2,21 га. Відповідно рішення Вітовської районної ради Миколаївської області № 5 від 29 квітня 2016 року «Про оптимізацію мережі навчальних закладів Жовтневого району», з метою забезпечення надання якісних послуг Первомайську ЗОШ І-ІІІ ступенів визнано опорним загальноосвітнім навчальним закладом із філіями Новоселівською, Благодатненською, Засільською.
Первомайська школа розпочала свою діяльність у статусі опорної 4 серпня 2016 року і цьому передувала велика підготовча робота.

 

•    Сесія Вітовської районної ради.
•    Створення комісії по передачі майна та призупинення статусу юридичних осіб шкіл: Новоселівської, Засільської, Благодатненської, які стали філіями.
•    Розроблення Статут Первомайської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Положення про філії.
•    Затвердження правоустановчих документів рішенням сесії Вітовської районної ради.

      Із 2016 року до нині Первомайська ЗОШ І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради отримала з державного бюджету майже шість мільйонів гривень, з районного – майже чотири мільйони. Кошти були витрачені на здійснення заходів із енергозбереження, покращення матеріально-технічного стану опорного закладу та філій: придбано кабінети фізики, хімії, інформатики, нові меблі тощо.  Сьогодні всі навчальні кабінети закладу освіти відповідають сучасним вимогам, є швидкісний Інтернет. 
      Із часу створення опорного закладу підвищилася якість надання освітніх послуг. Це стало можливим завдяки наявності висококваліфікованої команди вчителів, яка працює разом з директором.
      Працюючи в умовах імплементації Закону України «Про освіту», реалізації Концепції «Нова українська школа»:
 - у опорному закладі змінився формат навчального середовища, учителі активно впроваджують інноваційні технології, форми та методи роботи: корпоративні методи навчання, змішане навчання, проектні методики, інтегровані уроки тощо; запроваджено альтернативний формат нарад та професійних зустрічей, які регулярно відбуваються між учителями в школі, мають певне тематичне спрямування, обмін досвідом та обговорення проблем зі спільним формуванням рішень; взаємодія між учителями, учнями, батьками, громадою сприяють активності для участі в різноманітних соціально важливих конкурсах і проектах. 
Значне покращення матеріально-технічної бази закладу, створення комфортних умов для навчання школярів сприяють мотивації учнівського і педагогічного колективів брати участь в конкурсах, проектах, що в свою чергу формує підприємницьку компетентність учасників освітнього процесу. На кошти, отримані від грандових проектів, поповнюється матеріально-технічна база закладу.

     У травні 2018 року наш педагогічний колектив отримав перемогу у обласному конкурсному відборі у проекті «Новий освітній простір» і 1 млн. грн., який витрачено на ремонтні роботи приміщення школи та придбання медіацентру. 
Первомайська опорна школа з 2018 року бере участь у Всеукраїнській програмі освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа».  У рамках цієї програми школою реалізовано 4 проекти: облаштовано велосипедну зупинку на подвір’ї, очищено селищний пляж і встановлено парасольки, висаджено більше 200 кущів і квітів на території закладу освіти, розроблено модель шкільної форми.
У березні 2019 року, жовтні 2019 Первомайська опорна школа нагороджена срібними медалями за участь у міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти», «Інноватика в сучасній освіті» у м. Києві. 

       За поданням департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Первомайській ЗОШ І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради надано статус експериментальної і включено в дослідно- експериментальну роботу за темою «Формування позитивної громадської думки щодо освітніх інновацій» згідно з наказом МОНУ від 08 серпня 2017 року № 1128. 
     Значне покращення матеріально-технічної та навчально-методичної баз та висококваліфікований педагогічний колектив також впливають на результати навчання учнів. 
    Первомайська школа тісно співпрацює з Національною академією педагогічних наук України, нагороджена дипломом за вагомий внесок у впровадження результатів науково-дослідної роботи в освітній процес. Про діяльність нашого закладу висвітлено в книгах видавництва «Альфа-віта»: «Успішні керівники в сучасному освітньому просторі України» та «Національна академія педагогічних наук України 25».
    Учні Первомайської ЗОШ І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради є переможцями олімпіад та різноманітних конкурсів, учасниками програми майбутніх лідерів «FLEХ». Троє із них навчалися у США: Клапушинський Дмитро, Жигалкіна Ганна, Клапушинський Олексій. 
     Вчителі школи відкриті до спілкування, щиро ділимося досвідом із колегами. Протягом років існування опорної в школі побували делегації з різних куточків області. Ще два роки тому ніхто зі скептиків не міг навіть уявити, що сільська дітвора навчатиметься у просторих відремонтованих класах із сучасним обладнанням.

     У нас чудовий колектив педагогів із високим кваліфікаційним рівнем, які впроваджують у освітній процес інноваційні технології, передовий педагогічний досвід, готові до змін. 
Первомайська школа тісно співпрацює із філіями: спільні наради, педради, екскурсії до шкіл. Для громади села та батьків учнів проводяться благодійні концерти, акції, ярмарки.
Учні задоволені навчанням у школі в оновлених класних кімнатах і кабінетах. Батьки дякують за комфортні умови у школі.
Окрім переваг і досягнень опорний заклад освіти має і певні проблеми. Недосконала нормативно-правова база управління опорним закладом унеможливлює фінансування опорних шкіл та їх філій із бюджетів різного рівня та різних суб’єктів. Це питання може бути актуальним і для нашого закладу в тому випадку, якщо деякі наші філії ввійдуть до іншої територіальної одиниці (ОТГ). Проблемою для адміністрації опорного закладу є управління філіями, які знаходяться на значній відстані від цього закладу. Наявність можливостей формування навичок мережевої взаємодії між суб’єктами освітнього округу, проведення швидкісного Інтернету у філіях дозволить вирішити цю проблему.
     Акцентую увагу на тому, що опорні школи бажано створювати після завершення процесу децентралізації в тому чи іншому регіоні, щоб не виникали ситуації, коли опорний заклад знаходиться на балансі одного засновника в одному ОТГ, а філії в інших.
    І останнє та найболючіше. Школярі до Первомайської ЗОШ І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради підвозяться від Благодатненської ЗОШ І ступеня, яка знаходиться за 17 км від опорного закладу освіти, від Новоселівської ЗОШ І ступеня (10 км) і від Засільської ЗОШ І ступеня (5 км). Стан доріг, якими підвозяться учні із філій до опорного закладу освіти, є незадовільним і це також є однією з проблем функціонування нашого освітнього округу.

    Попри всі перешкоди, результати роботи нашого опорного закладу є позитивними. Працюємо…Далі буде…
 


 

 

Форма входу
Прогноз погоди
Первомайское 
Календар
«  Січень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Корисні сайти
Архів записів
Пошук